Nie ste prihlásený login

Meninové brownies trio

Doma v kuchyni

17. 04. 2015Na zákazku pečiem v podstate len raz do roka. Neviem si predstaviť živiť sa tým. Predstava, že niečo musím urobiť/upiecť v  konkrétny termín ma desí (termíny veru nie sú moja silná stránka :-) ). V tomto prípade je to však v podstate pomaly zvyk, takže už začiatkom marca podvedome mrkám do kalendára a zisťujem, kedy vlastne sú presne tie kamarátove meniny. Celé to začalo v roku 2011 domácimi 3bit rezmi, ktoré síce boli chutné, ale to krájanie... tragédia. O dva roky som bola múdrejšia a zvolila záležitosť do ruky - cupcakes, o ktorých si môžete prečítať a recepty pozrieť TU. Minulý rok som vytvorila roládové trio a tento rok som stavila na brownies. Pôvodne som mala iný, náročnejší plán, ale vzhľadom na to, že mi to časovo nevychádzalo, operatívne som plány zmenila a stavila na istotu. Brownies sa totiž pokaziť nedá. Nedá, ak pečiete podľa overeného receptu a ten už našťastie mám. Overené teda boli dva recepty - na malinové a mramorové brownies. Chesesecake/brownies s malinami bola novinka, našťastie recept vyzeral byť logický a rovnako jednoduchý ako bežné brownies. Nakoniec práve tento recept zožal najväčší úspech, a to nielen v kamarátovej práci, ale aj v tej mojej. Kolegom som vzala degustačnú vzorku a odvtedy už stihlo byť aj repete.Meniny, od ktorých prebehli tri týždne sú už asi pomaly zabudnuté, ale brownies trio dúfam nie. Sľúbila som pridať recepty, tak nech sa páči, kolegovia a kolegyne, moji aj nemoji :-)

Malinové chessecake brownies

(zdroj inšpirácie: Delicious 2003)

Na brownies vrstvu:
200 g kvalitnej horkej čokolády
200 g masla
200 g trstinového cukru
3 vajíčka
110 g hladkej múky, preosiatej

Na cheesecake vrstvu:
400 g krémového syra (alebo zmesi krémového syra a mascarpone)
1 ČL vanilkového extraktu
2 vajíčka
150 g krupicového cukru
120 g čerstvých malín (mimo sezónu mrazené)1. Formu veľkosti 20 x 30 cm vystelieme papierom, rúru vyhrejeme na 170 °C.
2. Čokoládu, maslo a cukor rozpustíme v mise nad parou a necháme trochu vychladnúť. Potom do tejto zmesi postupne po jednom zašľaháme vajíčka a nakoniec zapracujeme preosiatu hladkú múku. Tri štvrtiny cesta nalejeme do pripravenej formy a uhladíme. Zvyšok necháme zatiaľ stranou.
3. Krémový syr (odtečený) dáme do misy a premiešame s cukrom, vanilkovým extraktom a s vajíčkami. Navrstvíme na brownies. Zvyšné čokoládové cesto lyžicou kladieme do syrovej hmoty v nepravidelnom vzore, na záver vidličkou alebo príborovým nožom rozťaháme čokoládovú hmotu do bielej, aby sme vytvorili "mramorovanie". Obložíme malinami a dáme piecť na 40 - 45 minút (s mrazenými malinami sa brownies pečie cca o 5 minút dlhšie). Po 40 minútach skontrolujeme, ak sa cesto už netrasie, môžeme vybrať brownies z rúry. Pokiaľ je ešte trasľavé, dopekáme 5 až 10 minút pri pravidelnej kontrole po 5 minútach.
4. Upečené brownies necháme vychladnúť - ideálne cez noc - následne pokrájame na štvorce.

Malinové brownies


recept na toto brownies je identický s receptom na černicové brownies, rozdiel je len v použitom ovocí. Práve tento recept považujem za basic, čo sa brownies týka. Recept nájdete TU.No a na záver recept na mramorové brownies, čo je v podstate mix brownies a blondies.

Mramorové brownies


200 g kvalitnej tmavej čokolády
200 g kvalitnej bielej čokolády
250 g masla, pokrájaného na kocky
250 g trstinového cukru
4 vajíčka
140 g hladkej múky1. Štvorcovú formu 22 x 22 cm vymastíme a vystelieme papierom na pečenie, rúru predhrejeme na 180 °C.
2. Pripravíme si dve teplovzdorné misky, ktoré postavíme nad paru. Do každej dáme polovicu masla - a k nemu - do jednej misky nalámanú tmavú čokoládu a do druhej misky bielu. Topiaciu sa zmes pravidelne miešame, aby sa maslo dôkladne spojilo s čokoládou.
3. Potom do každej misky pridáme 125 g cukru a dve rozšľahané vajíčka. Dôkladne vymiešame dohladka.
4. Do misky s bielou čokoládou pridáme 90 g múky, do misky s tmavou čokoládou 50 g.
5. Obe cestá pomocou lyžice vrstvíme do pripravenej formy. Vedľa lyžice s tmavým cestom pridáme lyžicu svetlého a naopak. Po naplnení celej formy pokračujeme rovnako aj v druhej vrstve, akurát v mieste, kde sme dali v prvej vrstve hnedé cesto dáme teraz biele a naopak. Zaplnenú formu párkrát pretiahneme špajľou alebo príborovým nožíkom, aby sme doladili mramorový efekt.
6. Pečieme približne 35 minút, resp. dovtedy, kým si hmota "sadne" a biele časti sa nesfarbia dozlatista. Upečené brownies vyberieme z rúry a necháme úplne vychladnúť pri izbovej teplote. Následne pokrájame na štvorce.
7. Brownies (ne)vydrží vo vzduchotesnej dóze 3 dni (ak), v mrazničke mesiac.

Do presladenia kamaráti!

Komentáre k článku


Meno: nora.tornosova Dátum: 02. 06. 2015 09:18:53
ahoj Adi, vyzerá to všetko úplne skvele, ale prosím Ťa, aký krémový syr si použila pri tom malinovom cheesecake brownies? Rada by som ho upiekla a nechcem experimentovať, tak by som stavila na istotu....tú Tvoju :)


Meno: Adusha Dátum: 02. 06. 2015 12:35:24
Ja zvyčajne mávam philadelphiu, a keď nie, tak pokojne z lidla taký modrý krémový syr, alebo mascarpone. Pozor, žiadli light verzie krémového syra nekupuj, musí byť tučný ;-)

Pre pridávanie komentárov k článkom musíte byť prihlásený.

Prihlásiť, alebo registrovať sa môžete tu  

 

food4fun © 2009 - 2024 | Všetky práva vyhradené