Nie ste prihlásený login

Cooking párty slovenských foodbloggerov

Cestovanie a akcie

12. 11. 2011
V stredu bol veľký deň, slovenskí foodbloggeri sa stretli naživo. Žiadne počítače, internet, virtuálny priestor blogov, či sociálnych sietí, ale reálne stretnutie tvárou v tvár. Priznám sa, niečo také som si predstavovala už dávnejšie, lebo medzi foodbloggermi je niekoľko ľudí, ktorých som túžila stretnúť. Foodbloggerská scéna však musela počkať na muža činu Tomáša, ktorý rozvíril jej stojaté vody. Myšlienku stretnutia chytil tak silno za pačesy, že sa jej jednoducho nevzdal a stretnutie zorganizoval v rekordne krátkom čase.Miestom akcie sa stala Chefparade - škola varenia Bratislava, ktorá organizuje kurzy varenia pre začiatočníkov aj pokročilých. Kde inde by sa mali foodbloggeri stretnúť ak nie pri hrncoch? A tak sa aj stalo. Sympatickí páni zo ChefParade pre nás pripravili pestré menu, varila sa indická, thajská, talianska, francúzska a japonská kuchyňa. Spontánne sme sa rozdelili do malých tímov a pustili sa do varenia. Na indickom stanovišti navarili kurča murgh malai, a k nemu stihli aj napiecť placky z cícerovej múky.Talianska kuchyňa bola zastúpená hubovým risottom s kvapkou hľuzovkového oleja a podávaným s pestom.

Francúzska kuchyňa mala v podaní úžasného kohúta na víne coq au vin asi najväčší úspech. Toto jedlo bolo dokonalé, správne ochutené, jednoducho výborné.V japonskom kútiku sa chystala tempura a sushi, konkrétne napríklad kalifornské rolky plnené kuraťom v chrumkavej strúhanke panko a mangom.No a na záver thajská kuchyňa, ku ktorej som sa primotala aj ja. Spolu s Martinkou, Zuzkou a Ľubkou sme navarili thajské rezance pad thai. Na papieri sme mali len zredukovaný, na slovenské pomery upravený recept, ale keďže Maťka aj Zuzka tento recept poznajú, vypýtali si od Milana zo ChefParade aj krevety a thajskú kari pastu. Od viac ako ochotného Milana nakoniec dostali aj čerstvý koriander, ktorý korunoval celý náš výtvor.

Všetci prítomní ak práve nevarili, tak chodili od hrnca k hrncu a koštovali, kto čo navaril. Medzitým samozrejme všetko fotili. Akcie sa zúčastnil aj Peter Hanzuš, someliér, a milovník nielen kvalitného vína, ale aj dobrého jedla. Neprišiel naprázdno, doniesol so sebou výborné mladé víno z Limbachu. Mladým Müllerom Thurgauom a Veltlínskym červeným skorým sme zapíjali navarené dobroty a viedli pri ňom debaty.

Časť osadenstva dostala o desiatej večer vtieravú chuť na sladkú bodku za úžasným večerom, takže sme si opäť obliekli zástery a pustili sa do prípravy jednoduchého a rýchleho čokoládového koláčika, tzv. lava cake.

Príjemný večer ubehol ako voda a ja verím, že sme ním založili milú tradíciu a takýchto stretnutí bude viac.
A aby som nezabudla, akcie sa zúčastnili títo ľudia:

Ako prvé spomeniem Martinku http://dulce-de-leche-blog.blogspot.com/ 
a Anetku http://anetagoesyummi.blogspot.com/, na ktoré som sa tešila najviac. Obidve baby sú presne také, aké som si predstavovala. Maťka milá, zlatá, usmiata, a Anetka správne pojašená a sympaticky uletená. Veľkým a milým prekvapením bolo pre mňa najmä stretnutie so Zuzkou z blogu www.natanieri.sk. Je to prvý slovenský blog, ktorý som pred dvoma rokmi objavila a ktorý sledujem pravidelne až dodnes. Pre mňa je slovenskou špičkou.

Akcie sa ďalej zúčastnili:
Viktor http://delikatesy.etrend.sk/
Peter http://vinoforum.blogspot.com/
Andurejka http://hami-mnami.blogspot.com/
Danka http://dorasart.blogspot.com/
Kinga http://kingablogger.blogspot.com/
Lucka http://www.lucylovetobake.blogspot.com/
Martinka http://www.matapecie.blogspot.com/
Daniel http://www.varicdaniel.blogspot.com/
Ľubka http://www.chocorroldevainilla.com/
Henrieta http://on.fb.me/t77Cps
Denisa http://kitchenzoo.blogspot.com/
Sandra http://varecha.sk/
Zuzka http://foodependence.blogspot.com/

No a samozrejme Tomáš z www.foodissimo.eu ktorému patrí veľká vďaka za zorganizovanie tejto skvelej akcie.


Komentáre k článku


Meno: JankaŠípka Dátum: 12. 11. 2011 10:58:28
Paráda...toľko ľudí s chuťou variť...vynikajúci nápad...tíško závidím...


Meno: Dulce de Leche Dátum: 12. 11. 2011 15:59:54
Andrejka,krasne si to cele napisala a zhrnula:)DAKUJEM TI ♥ bolo mi potesenim byt s tebou v jednom time:)


Meno: aneta Dátum: 12. 11. 2011 17:28:26
jeeeeej adka tak to som dojata, ked pises, ze si sa na mna tak strasne tesila! :-) si zlata! ja som tiez bola z teba milo prekvapena aka si vesela a sympaticka! som rada, ze sme sa stretli!


Meno: Adusha Dátum: 12. 11. 2011 22:56:19
Janka - bola to velmi mila akcia, dufam, ze nie posledna. Matka a Anetka - rada som vas konecne stretla nazivo, ste presne take ake som si vas predstavovala ;) Dakujem za pekny vecer!

Pre pridávanie komentárov k článkom musíte byť prihlásený.

Prihlásiť, alebo registrovať sa môžete tu  

 

food4fun © 2009 - 2024 | Všetky práva vyhradené